Jdi na obsah Jdi na menu

3. FHT 28.1.2023

29. 1. 2023

Dne 28.1.2023 proběhl 3. turnaj FHT ve Frýdlantu.

Stejně jako v prvním a druhém turnaji změřily síly čtyři týmy, Panda, Old boys, Volanti a Panteři.

Protože však termín 3.turnaje FHT kolidoval s rybářským plesem, kterého se účastnilo 5 Panterů, bylo nutno nahradit nepřítomné hráče. Panteři sáhli do záloh na svou farmu k Tygrům. Záloha byla tak kvalitní, že Panteři nenechali nikoho na pochybách, že vítězství ve 2.turnaji FHT nebyla náhoda.

Turnaj zahájila Panda, která nastoupila v prvním zápase proti Volantům a porazila je.   Panda -Volant 5:3

Ve druhém zápase nastoupili Panteři proti Old boys. Panteři prohrávali od 4. minuty 0:1, po námazu našeho obránce rozjetému protihráči, který to poslal přízemní střelou z mezikruží do brány. Panteři to, ale nevzdali a zaslouženě po dalších 4 minutách srovnali gólem Marka V. V 10. minutě navýšil Jirka S. na 2:1 dorážkou střely z mezikruží. Ve 12. minutě byl za hákování a následné kecy vyloučen LUrban na 1+1+5 min. Rozhodčí Pantery poslali nesmyslně do 3 a vypadalo to bledě.  Na ledě se zvedly emoce. V oslabení ujel Jarda Holas a měl na holi gól, ale bohužel svůj únik neproměnil. Nicméně Panteři oslabení 3 na 5 ustáli a na začátku druhé půle zvýšil na 3:1 Szigyi. Další 2 góly postupně přidal V. Kočí a na 6:1 dal gól Jarda Holas. 30s před koncem završil hattrick V. Kočí. Konečný stav utkání                     Panteři - Old Boys 7:1 (2:1).                                                                          Ve třetím zápase prohráli Old boys s Volanty.                                                           Old boys - Volant  1:3

Ve čtvrtém zápase Panteři prověřili svého odvěkého rivala Pandu. Zápas s Pandou byl vcelku vyrovnaný. První gól padl až v oslabení Panterů, kdy TUrban vybojoval vyhozený puk proti Pandímu gólmanovi za bránou a poslal pás na modrou na najíždějícího Jardu H. Ten si první střelou narazil o gólmana od kterého se odrazil a vrátil se k němu. Napodruhé už se nemýlil. 1:0. Do konce první půle už se stav neměnil. V druhé půli nejprve chladnokrevně zasunul puk do poodkryté branky Szigyi po nahrávce TUrbana a později proměnil sólo od naší modré Venca Kočí. 4 minuty před koncem ujel po naší vyhraném vhazování v útočném pásmu Mašina a zkorigoval na konečný stav
Panteři - Panda  3:1 (1:0)

V pátém zápase nastoupili   Panteři proti Volantům. Zápas začal pro Pantery ideálně.  Celkem brzy jsme vedli 2:0. První gól Szigyi a druhý Koťas. Jenže Volanti se nevzdali a celkem rychle dali kontaktní gól a pak i vyrovnali. Chvilku to vypadalo, že by mohl být zápas napínavý, ale ještě do konce první půle jsme dali další góly a do druhé půle jsme šli s vedením 4:2. V druhé půli jsme se dostali do pohodlného náskoku 7:2, pak se Volanti chytli gólem na 7:3 a ještě to zkoušeli. Panteři, ale uklidnili emoce 8. gólem. Pak je ovšem rozvášnil Koťas v souboji o puk u mantinelu, když protihráč psychicky neustál, že upadl a nadával mu do č****ů. Zřejmě to byla frustrace nad nezvládnutým zápasem. Volanti pak přidali ještě 4. gól, ale Panteři nakonec zastavili skóre až na desítce. Táborák 3 góly, Venca Kočí 2 góly, Koťas 1 nebo 2 góly, Szigyi 1 gól, Turban 1 gól
Panteři - Volant 10:4 (4:2)
V posledním zápase remizovala Panda s Old boys.
Panda - Old boys 4:4

Zápis z utkání tentokrát zaznamenal Tomáš Urban (TUrban). Fotil Honza Macaj (Loko)